Boże Ciało 2024 r i rocznica Komunii św.

I posłał dwóch spośród swoich uczniów z tym poleceniem: «Idźcie do miasta, a spotka was człowiek niosący dzban wody. Idźcie za nim i tam, gdzie wejdzie, powiedzcie gospodarzowi: Nauczyciel pyta: Gdzie jest dla Mnie izba, w której mógłbym spożyć Paschę z moimi uczniami? On wskaże wam na górze salę dużą, usłaną i gotową. Tam przygotujecie dla nas»”. (Ewangelia wg. Św. Marka, rozdział 14)

.

.

 

„Idźcie do miasta” – Panu Jezusowi nie jest obojętne, gdzie odprawi Ostatnią Wieczerzę – Paschalną. Jerozolima była wypełniona pielgrzymami, którzy przybyli na Święto Paschalne z całego ówczesnego świata. Być może Pan Jezus, wydając to polecenie uczniom, pomyślał o tym, co mówili mu Maryja i św. Józef o braku miejsca w Betlejem, gdy miał się narodzić. Na Paschę miejsce musiało być! Pomieszczenie duże zapewne znajdowało się w dzielnicy bogatych w tzw. „Górnym Mieście” blisko Świątyni.

.

.

Wierni z parafii p.w. św. Michała Archanioła z kościoła filialnego ku czci Świętej Trójcy, kościoła parafialne oraz kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Krzykowie zrobili Mu miejsce. „Zróbcie Mu miejsce”.

Miejscem dla Jezusa Eucharystycznego były cztery ołtarze zbudowane przez mieszkańców, wszystkie piękne. Miejscem powinno być nasze serce – dusza, całe nasze życie.

.

.

 

« z 2 »
« z 2 »

Dopełnieniem tych wspaniałych wydarzeń w parafii była rocznica Pierwszej Komunii św., którą obchodziła z wielkim przejęciem czwórka dzieci: Wiktoria i Zofia oraz Wojciech i Alexander.

Komentowanie jest wyłączone.