Odpust w Objaździe 2018 r

Pan Jezus, który przelał drogocenną krew dla naszego zbawienia, usposobił serce ks. Przemysława Palucha – proboszcza par. pw. Podwyższenia Krzyża św. ze Smarchowic Wielkich, że przyjął zaproszenie, aby sprawować Sumę odpustową w Objaździe.

Do kaplicy, którą ks. kanonik Stefan Dombaj, natchniony przez Ducha Świętego, ze sklepu utworzył, ks. Przemek przyjeżdżał w soboty na już niedzielną msze św. dla starszych, schorowanych mieszkańców przez 6 lat. W niedzielę 1 lipca 2018 r. odprawiał uroczystą mszę św. po raz pierwszy w kaplicy nowej, po kapitalnym remoncie, który rozpoczął się, gdy był jeszcze proboszczem par. w Michalicach.

W kazaniu wyszedł od wiary, którą litościwy Pan Jezus chce umacniać w różny sposób, również poprzez cuda eucharystyczne, choć cały czas są aktualne słowa; „Błogosławieni, którzy nie widzieli a uwierzyli”

Kazanie ks. Przemka:

ks Przemysław Paluch Objazda 2018