Odpust w Objaździe 2021

Opatrzność Boża sprzyja mieszkańcom Objazdy skoro nie tylko w ubiegłym roku, pomimo pandemii koronawirusa, ale i w tym, mógł odbyć się odpust ku czci Krwi Chrystusa. Epidemia nie przeszkodziła pani Sołtys w zorganizowaniu w maju i środków i wykonawcy do pomalowania ścian i sufitu w kaplicy, co było zalecone przez komisję gospodarczą z Kurii wrocławskiej. Do odnowionej kaplicy, porządnie wysprzątanej w środku i wokół przez rodzinę, której przypadł zaszczyt opieki w tym tygodniu nad kaplicą, przez otwarte na oścież drzwi wkroczył dostojnie i przystojnie ks. dr Bartosz Barczyszyn – proboszcz parafii p.w. św. Franciszka z Asyżu Piotra z Alkantary. Ksiądz Bartosz z dniem 1 lipca b.r. został mianowany dziekanem naszego dekanatu Namysłów- Zachód, ponieważ praktycznie kończyła się druga kadencja ustępującego dziekana ks. Krzysztofa Szczecińskiego.

czytanie I
czytanie II
Ewangelia

Sumiasta w kazaniu przypomniał nam, że Pan Jezus spotkał się z niedowiarstwem rodaków. Jezus był dla nich „skandalon”, skandalem, bo dla nich ten zwykły cieśla, jeden z nich miałby być bożym wybrańcem? Wtedy Go odrzucili – to była pierwsza zapowiedź odrzucenia Pana Jezusa, ostatnia będzie krzyżem, była to więc zapowiedź przelania Jego drogocennej Krwi. Ks. Dziekan zwrócił uwagę, że zostaliśmy wykupieni drogocenną Krwią Chrystusa, jak zapewnia nas św. Piotr w liście.

Ks. Bartosz zachęcił nas do i  tego, abyśmy nie szukali pocieszenia w świecie ale w Bogu, na Eucharystii.

ks Bartosz Barczyszyn kazanie cz 1

ks Bartosz Barczyszyn kazanie cz 2