Odpust w Baldwinowicach 2023 r.

Kościoły pod wezwaniem Trójcy Świętej oraz św. Mikołaja zazwyczaj należą do bardzo starych. Kościół w Baldwinowicach liczy ponad 600 lat. Przynajmniej 610 razy obchodzono w nim odpust ku czci Trójcy Świętej, jeśli obchodzono kiedyś taką uroczystość. W 2023 roku poprowadził ją ks. Piotr Wiśniowski – dyrektor telewizji EWTN Polska.

Rozpoczynając kazanie ks. Piotr z rozrzewnieniem wspomniał, że jeszcze niedawno sam był proboszczem w parafii Stobrawa. Opatrzność Boża pokierowała jednak Jego losem w kierunku zakorzenienia w Polsce największej katolickiej telewizji na świecie – EWTN.

Boga -Trójcę przenajświętszą cechuje to, że daje a daje to, co jest najlepsze: Ojciec daje Syna, Syna daje Ducha Świętego a Duch Święty różnorakie dary po to, abyśmy tak napełnieni darami, mogli iść ścieżkami życia…

Ks Piotr Wiśniowski_kazanie_cz 1
Ks Piotr Wiśniowski_kazanie_cz 2
Ks Piotr Wiśniowski_kazanie_cz 3