Odpust w Baldwinowicach 2017 r.

W uroczystość Trójcy Przenajświętszej oczy parafian były zwrócone w stronę Baldwinowic, bowiem w tym dniu mieszkańcy przeżywali Odpust. Godziny odprawianych mszy św. w parafii zostały poprzestawiane po to, by o godz. 1300 rozpoczęła się msza św. odpustowa dla uwielbienia Trójcy Przenajświętszej, celebrowana przez proboszcza par. pw. Wszystkich Świętych w Głuszynie – ks. Jacka Piotrowskiego.
.

.
Do Baldwinowic zostali zaproszeni księża z dekanatu: ks. kan. Jan Kurcoń – senior z Przeczowa, który bardzo pragnął przybyć do tej świątyni, w której był wcześniej tylko jeden raz ze 30 lat temu. Był tez ciekaw, jak wygląda obecnie. Towarzyszył mu proboszcz ks. Daniel Baranowski. Swoją obecnością zaszczycili nas również ks. Stanisław Nowak z sanktuarium maryjnego w Ligocie z o. Salwatorianinem oraz ks. Przemysław Paluch (podobała mu się nowa podłoga w kościele).

Kaznodzieja z Głuszyny przeniósł nas w świat wewnętrznego życia Trój-jedynego Boga. Mówił min.:

Bóg w Trzech Osobach pokazuje dynamikę doskonałej relacji miłości, która jest wzorem dla każdego człowieka żyjącego w małżeństwie, bezżeństwie, zakonie, czy kapłaństwie.

Każdy z nas został przez Boga powołany do relacji miłości, choć w zależności od realizowanego powołania, ta relacja konkretyzuje się inaczej…”


.


Komentowanie jest wyłączone.