Odpust w Objaździe 2019 r.

Odpust w Objaździe w Kaplicy p.w. Krwi Chrystusa miał nieco inny przebieg niż zazwyczaj. Adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z odśpiewaniem Litanii do Przenajdroższej Krwi Chrystusa odbyła się przed mszą św. Następującej po niej uroczystej Eucharystii przewodniczył proboszcz z par. p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Biestrzykowicach ks. kanonik Wojciech Łata. Ewangelia o uczniach zmierzających do Emaus (Łk 24, 13-35 ) wprowadziła nas w temat dnia: Eucharystia, Ciało i Krew Chrystusa.

Kazanie ks Wojciecha Łaty podczas Odpustu w Objaździe 2019 r

Ks. Wojciech przypomniał nam, że mamy do czynienia z krwią Chrystusa podczas każdej mszy św. i że dzięki Eucharystii Pan Jezus jest obecny wszędzie, gdzie jest sprawowana msza św. a nie tylko w jednym miejscu; jest obecny mocą Ducha Świętego.

Kaznodzieja postawił kilka ważnych pytań na które powinniśmy sobie odpowiedzieć, np. Czy ja naprawdę wierzę, że Pan Jezus jest obecny w Eucharystii? Czy traktuję tę Obecność na serio?

Aby odkryć tę obecność potrzeba pewnego wysiłku, uruchomienia naszej wiary. Jeżeli dotrzemy do jądra mszy św. i usłyszymy zapewnienie Pana Jezusa o Jego miłości – to Eucharystia przestanie być przyzwyczajeniem, przykrym obowiązkiem. Posługa ks. Wojciecha względem mieszkańców Objazdy niewątpliwie przyczyni się osiągnięcia tego ideału.