Rekolekcje wielkopostne 2020 r.

Tegoroczne   rekolekcje w parafii michalickiej przeprowadził ks. Marek Gorbenko, wikariusz parafii pw. śś. Franciszka z Asyżu i Piotra z Alakantary. Św. Piotr, franciszkanin żyjący w Hiszpanii w czasach św. Teresy z Avilla w XVI w., był mistykiem, obdarzonym darem czynienia cudów, prowadzącym pokutniczy styl życia. Sypiał na siedząco, oparty o kawałek drewnianego kołka, zamiast poduszki. Ten wielki święty na pewno został wysłany przez św. Franciszka by wesprzeć ks. Marka  nie tylko w trudzie głoszenia słowa Bożego, ale i zastąpienia nieobecnego proboszcza, więc pracy miał bardzo dużo. II tydzień Wielkiego Postu, wydaje się, że trochę wcześnie, choć później być może by się nie odbyły z powodu koronowirusa COVID 19.

Ojciec rekolekcjonista –   ks. Marek rozpoczął naukę od rozważenia wejścia na górę Tabor uczniów Jezusa, by osiągnąć przemianę życia, nawrócenie (dzień 1). Ukoronowaniem nawrócenia jest pojednanie się z Bogiem w sakramencie pokuty pod warunkiem, że będziemy widzieć swoje grzechy, że nie będziemy na nie ślepi (dzień 2). Z czystym sercem jesteśmy zaproszeni do relacji z Panem Jezusem a więc do modlitwy (dzień 3)

ks Marek Gorobenko_dzień 1

ks Marek Gorobenko_dzień 2