Jubileusz 25-lecia kapłaństwa

„Gdybyśmy nie mieli Sakramentu Kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana.

Kto Go umieścił w tabernakulum? Kapłan.

Kto przyjął naszą duszę u początku jej życia? Kapłan.

Kto ją żywi, by dać jej siłę na wędrówkę? Kapłan.

Kto ją przygotuje na spotkanie z Bogiem,

obmywając ją po raz ostatni we krwi Jezusa Chrystusa?

Kapłan, ciągle kapłan.

A gdy dusza będzie umierała, kto ją ożywi, kto jej udzieli ciszy i pokoju?

I tu kapłan. Nie można sobie przypomnieć ani jednego dobrodziejstwa Boga

bez spotkania obok tego wspomnienia obrazu kapłana.”

/św. Jan Maria Vianney/

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa Księdza Proboszcza! „TRZEBA, BY ON WZRASTAŁ, A JA ŻEBYM SIĘ UMNIEJSZAŁ” (J 3,30)
Sobota 6 czerwca 2020 r. była szczególnym dniem w naszej parafii. Ksiądz Proboszcz Grzegorz Laszczyñski obchodził Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa. Z tej okazji o godzinie 12:00 dziękczynną Eucharystię sprawował ks. Przemysław Paluch – przyjaciel i nasz poprzedni proboszcz, także obchodzący Srebrny Jubileusz Kapłaństwa.

Jubileusz to dzień dziękczynienia. Razem z Dostojnymi Jubilatami dziękowaliśmy Panu Bogu za dar Ich życia i powołanie; za Ich rodzinne domy, za cały szlachetny krąg rodzinny i wszystkich spotkanych na Ich drodze.

Księża pozostawili na brzegu barkę swych rodzinnych domów i dotychczasowych życiowych planów. Spotkali się razem w seminarium we Wrocławiu. Były to lata pierwszej formacji i studiów filozoficznych i teologicznych – czas kształtowania umysłu, serca i dobrej woli potrzebnych w służbie Bogu i ludziom.

Po uroczystej mszy świętej wyznaczeni przedstawiciele złożyli w imieniu wszystkich parafian życzenia z okazji jubileuszu 25-lecia kapłaństwa. Były kwiaty, szczere życzenia i upominki. Na koniec, jak na jubileusz przystało, wszyscy zaproszeni zostali do stołu zastawionego smakołykami przygotowanymi przez parafian.

Księże Grzegorzu – Jubilacie!

„Wystarczyła Ci sutanna uboga I ubogi wystarczył Ci ślub,

bo wiedziałeś kim jesteś dla Boga

i wiedziałeś co Tobie da Bóg”

Chcielibyśmy w imieniu wszystkich rodzin w parafii serdecznie podziękować Ci, Księże Grzegorzu, za Twoją nieocenioną dobroć, za zrozumienie, troskę, obecność… Dzisiaj na kolejne lata posługi pragniemy życzyć Ci, by Boża miłość i błogosławieństwo zawsze było z Tobą, by Chrystusowy pokój gościł w sercu.

Niech towarzyszą Ci przyjaciele, z którymi łatwiej znieść trudy i dzielić radości życia. Serdeczne życzymy: dobrego zdrowia, długich lat życia oraz sił do kontynuacji misji kapłańskiej, radości oraz zadowolenia z poczucia dobrze wypełnionej misji życiowej. Z wyrazami szacunku, Parafianie

 

Komentowanie jest wyłączone.