Odpust w Baldwinowicach 2020 r. – ks. Wojciech Łata

Z tajemnicą Świętej Trójcy zmierzył się w tym roku na odpuście w Baldwinowicach ks. Wojciech Łata – proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Biestrzykowicach. Postanowił odpowiedzieć na pytanie dla naszego zbudowania: Co Trójca Święta wnosi w nasze życie? Za prof. Anną Świderkówną: W jaki sposób wiedza o Trójcy Świętej może pomóc w pracy duszpasterskiej lub w modlitwie? Czy nauka o Trójcy Świętej ma coś wspólnego z naszym życiem i ma wpływ na naszą religijność?

Żeby kochać Pana Boga, to trzeba Go znać, więc Bóg ludziom się objawiał, żebyśmy Go poznali a więc i kochali. Bóg np. objawił Mojżeszowi imię: Jestem, który jestem; Izraelitom, że jest miłosierny, prorokowi Izajaszowi powiedział, że choćby ojciec i matka nas opuścili – On nas nie opuści ani nie zostawi!

Pełnię objawienia o Bogu Trójjedynym objawił nam Pan Jezus, który za prawdę poniósł śmierć; prawdę o Bożej miłości. Ziemskim, ludzkim obrazem miłości wewnętrznej Trójcy jest rodzina. Naszym życiowym zadaniem jest więc nauczenie się języka miłości, w przeciwnym wypadku nie dogadamy się z Panem Bogiem. Eucharystia pozwala nam poprzez zjednoczenie z Jezusem poznanie tej miłości i budowanie cywilizacji miłości.

.

.

 

ks Wojciech Lata odpust w Baldwinowicach 1     
ks Wojciech Lata odpust w Baldwinowicach 2     

Komentowanie jest wyłączone.