Wizytacja kanoniczna J.E. ks. Bpa Jacka Kicińskiego i Boże Ciało 2021

W niedzielę 30 maja 2021 roku w kaplicy w Objaździe rozpoczęła się wizytacja duszpasterska. Do naszej parafii przybył biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej Jacek Kiciński. O godzinie 950 ministrantki przywitały księdza biskupa w pięknie przygotowanej kaplicy oraz wręczyły kwiaty.

„Ekscelencjo, Księże Biskupie!

Wielka radość, podniosła atmosfera, duch modlitwy i nadzieja – towarzyszy nam to
wszystko na początku dzisiejszej wizytacji parafii. Witamy w naszej kaplicy pw. Krwi
Chrystusa w Objaździe.

Drogi Księże Biskupie, dzięki dużemu zaangażowaniu parafian każdego dnia dbamy
o naszą kaplicę, na bieżąco przeprowadzane są prace konserwacyjne i remontowe, aby to
miejsce coraz bardziej cieszyło ludzkie oczy oraz serca. W naszej miejscowości mamy także
Żywą Różę Różańca, której patronami są Apostołowie Miłosierdzia Bożego: św. Faustyna
Kowalska i św. Jan Paweł II.

„Aby byli jedno” – te słowa samego Chrystusa, które nosisz, Ekscelencjo, w swoim herbie
biskupim, niech także pozostaną na zawsze w naszej wspólnocie. Prosimy o odprawienie
mszy świętej oraz błogosławieństwo, które będzie dla nas siłą w budowaniu jedności,
o którą Chrystus prosił Boga Ojca.

Ekscelencjo, życzymy obfitości Łask Bożych i dobrego zdrowia oraz zapewniamy
o pamięci w modlitwie.

Szczęść Boże!”

O godzinie 1000 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa. Biskup  Jacek Kiciński mówił w  homilii o znaczeniu  obchodzonej uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Zaznaczył, że prawda o  Bogu Trójjedynym, który  jest miłością i  w  ten sposób objawia się światu, powinna kształtować postawę osób wierzących oraz  ich relacje. Życie chrześcijanina realizuje się w znaku i obecności Trójcy. Na początku życia przyjęliśmy sakrament chrztu świętego „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego” i u kresu naszego życia będą odmawiane modlitwy w imię Trójcy Przenajświętszej. W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego małżonkowie zostają złączeni w małżeństwie, a kapłani są święceni. W imię Trójcy Świętej rozpoczynamy i kończymy dzień. To święto, przypadające na pierwszą niedzielę po Zesłaniu Ducha Świętego, ma nam uświadomić, że właściwie każda niedziela poświęcona jest Trójcy Przenajświętszej. W każdą niedzielę mamy z wdzięcznością wspominać dobrodziejstwa, które wyświadczyła nam Trójca. Ojciec nas stworzył i do wiary powołał; pierwszego dnia tygodnia rozpoczął dzieło stworzenia. Syn nas odkupił; niedziela jest „dniem Pańskim”, dniem Jego zmartwychwstania. Duch Święty nas uświęcił, uczynił swoją świątynią. Na zakończenie biskup pobłogosławił przybyłych i wręczył pamiątkowe obrazki.

Kolejnym punktem wizytacji była kaplica w Krzykowie.
Następnie w kościele w Michalicach odbyło się spotkanie z radą parafialną i czcicielami Michała Archanioła.

O godzinie 1200 rozpoczęło się powitanie księdza biskupa, a po nim msza święta odpustowa w kościele w Baldwinowicach. Ksiądz biskup wygłosił piękną homilię oraz razem z mieszkańcami adorował Pana Jezusa w procesji dookoła kościoła. Na zakończenie odśpiewano uroczyste „Boże coś Polskę”. Ksiądz biskup podziękował proboszczowi i parafianom za zaangażowanie oraz piękne świadectwo wiary i dbałość o dom Boży. Mówił, że kto troszczy się o dom Boży, temu Pan Bóg zatroszczy się o jego własny dom.

Owoce wizytacji polecamy modlitwie Parafian oraz sympatykom naszej wspólnoty, która gromadzi się w naszych świątyniach, jako jedna wielka rodzina parafialna.

Wizytacja J.E ks. biskupa Jacka Kińskiego była najlepszym z możliwych przygotowaniem parafii do przeżywania uroczystości Bożego Ciała: (zdjęcia pięknych ołtarzy z Baldwinowic i Krzykowa)