Odpust w Baldwinowicach 2022 r.

Tegoroczny odpust ku czci Trójcy Świętej w najstarszym ponad 600-letnim  kościele na ziemi namysłowskiej zgromadził mieszkańców Baldwinowic i ich gości. Gościem wyjątkowym był wikariusz z parafii p.w. śś. Franciszka z Asyżu i Piotra z Alkantary ks. Marcin Bącela – ulubieniec młodzieży z parafii Michalice.

Podczas uroczystej Sumy Ks. Marcin skupił naszą uwagę na tajemnicy Trójcy Świętej – nam „zwykłym ludziom”.
Jeden Bóg w trzech osobach – tajemnica polegająca na objawianiu się Boga stopniowo, począwszy od czasów Starego Testamentu. Bóg Ojciec czynił to przy pomocy ludzi a zwłaszcza swojego Syna – Jezusa.
Wielu próbowało w  sposób obrazowy wytłumaczyć tajemnice Trójcy Świętej, np. św. Patryk na podstawie trójlistnej koniczyny.
Modlitwy, sakramenty rozpoczynamy w imię Trójcy Świętej.
Dla ks. Katechety z Namysłowa błogosławione Elżbietanki zamordowane przez sowieckich żołnierzy podczas II Wojny Światowej, które były wierne Trójcy Świętej, mogą być umocnieniem naszej wiary w sytuacji kryzysu.

ks Marcin Bącela_kazanie

czytania z psalmem