Odpust ku czci Miłosierdzia Bożego w Krzykowie 2023 r.

Tegoroczny odpust w kaplicy p.w. Miłosierdzia Bożego w Krzykowie odbył się bez ograniczeń związanych z pandemią; na naszą uroczystość przybyli księża z dekanatu Namysłów- Zachód.
W tym 2023 roku Odpust w Krzykowie poprowadził wikariusz parafii pod wezwaniem śś. Franciszka z Asyżu i Piotra z Alkantary w Namysłowie Ks. Michał Zalot. Sumista przypomniał osoby, dzięki którym mamy święto Bożego Miłosierdzia: św. Faustynę Kowalską, bł. Michała Sopoćko i św. Jana Pawła II i zaskoczył, przynajmniej proboszcza, jeśli nie innych słuchaczy, mówiąc o Bożej sprawiedliwości! Kaznodzieja z Namysłowa przytoczył jedno zdanie z Katechizmu Kościoła Katolickiego, czyli KKK 135: „Nauczanie Kościoła stwierdza istnienie piekła i dusze tych, którzy umierają w stanie grzechu ciężkiego bezpośrednio idą do piekła”….

I czyt_wyk ministrant Kuba
Psalm
II czyt_wyk ministrant Kuba

kazanie ks Michała Zalota cz 1
kazanie ks Michała Zalota cz 2

W święto Krzykowa została poświęcona przez ks. Michała nowa Monstrancja zakupiona w samej Częstochowie. Przez dziesiątki lat do kaplic była wożona zabytkowa monstrancja. Każdy kościół i kaplica posiada własną!

« z 31 »