Odpust w Krzykowie 2024 r.

Pierwszy z czterech Odpustów w parafii w 2024 r. przeprowadził w kaplicy p.w. Miłosierdzia w Krzykowie ks. Michał Plona, wikariusz parafii p.w. śś. Franciszka z Asyżu i Piotra z Aklkatary w Namysłowie. W naszym dekanacie Namysłów – Zachód tym wezwaniem zostali zaszczyceni mieszkańcy Goli w ich kaplicy.

Ks. Michał przypomniał nam ważne prawdy o Bożym miłosierdziu, że będziemy kiedyś sądzeni z braku uczynków miłosierdzia, zaniechania czynienia dobra, braku wrażliwości na nieszczęście człowieka.

Miłosierdzie czynimy, i to jest najłatwiejsze, gdy zauważymy potrzeby materialne ludzi. Mniej wyraźne są potrzeby kulturalne, np. analfabetyzm w biednych krajach. Kaznodzieja wyczulił nas na inny aspekt ubóstwa – ubóstwo kontaktów społecznych…

ks Michał Plona kazanie

« z 2 »