Odpust w Michalicach 2022

Książe niebieski_pieśń na wejście

Ks. Paweł Parafiniuk- kaznodzieja na odpuście ku czci św. Michała Archanioła w Michalicach nie krył zachwytu nad kościołem, nie pierwszy raz zresztą, bowiem wcześniej bywał w naszej świątyni wraz z małżeństwami z Domowego Kościoła w ramach Ruchu Światło – Życie, działającego przy parafii p.w. św. Jadwigi Śląskiej we Wrocławiu na Kozanowie.

Wstęp do mszy św
Czytanie I
Czytanie II

Wypadało, aby w takim dniu poruszyć tematykę anielską. Tak też się stało; ks. Paweł mówił o obecności w naszym życiu Aniołów a zwłaszcza św. Michała Archanioła

ks Paweł Parafiniuk_kazanie_cz 1
ks Paweł Parafiniuk_kazanie_cz 2
ks Paweł Parafiniuk_kazanie_cz 3

W tym roku na Odpust przybyło wyjątkowo dużo księży, bo oprócz naszych z dekanatu byli księża z diecezji kaliskiej z Krzyżownik i z Rychtala, misjonarz Salezjanin oraz praktykant w par. pw. św. Franciszka z Asyżu w Namysłowie.

Boże z Twoich rąk żyjemy_pieśń
pieśni eucharystyczne

Świąteczny nastrój uczestnicy Mszy św. – parafianie, goście i księża zawieźli do domów a jeden człowiek mógł go mieć jeszcze w poniedziałek, tj. proboszcz michalicki, który w kościele w Woskowicach Górnych odebrał barokowy lichtarz paschalny po konserwacji. Konserwator  z Torunia pan Edgar PIll przywiózł lichtarz odnowiony do tego kościoła, gdzie przyjechały panie konserwatorki  z Opola, aby dokonać komisyjnego odbioru również malowideł z kościoła p.w. św. Wawrzyńca w Woskowicach.

« z 16 »