Odpust w Baldwinowicach 2024

Pół Namysłowa, tzn. parafianie z par. p.w. śś. Franciszka z Asyżu i Piotra z Alkantary oraz mieszkańcy Baldwinowic wzruszyli się słuchając okolicznościowego kazania wygłoszonego w obu miejscowościach. To ks. Michał Zalot również w Baldwinowicach na Odpuście ku czci Trójcy Świętej oczarował Mamy(i nie tylko) trafnym opisem sytuacji kobiet – matek. Niektórzy byli wzruszeni do łez, bowiem ks. Michał, jak mało kto, potrafił zrozumieć (nie tajemnicę Trójcy!) potrzeby, troski i radości Matek. Tegoroczny Odpust wypadł 26 maja.

Mamy z tej miejscowości zapragnęły, aby Suma odpustowa w 610 rocznicę pierwszej wzmianki o kościele w Baldwinowicach była sprawowana w ich i przybyłych z innych miejscowości Matek intencji. Podziękowały uczestnikom, duchownym i świeckim, słodkim prezentem.

Ks. Michał zacytował wiersz poety Konstantego Dobrzyńskiego

„Gdy ktoś chce zamknąć w jednym tylko słowie ogrom uczuć jasnych, do granic ostatka. Niech to imię wypowie, jedno, jedyne, przenajświętsze – Matka.”

« z 2 »