Remont kruchty południowej w Baldwinowicach

P6020323W tym roku kontynuujemy remont w kościele w Baldwinowicach, mający na celu wyeliminowanie nadmiernego zawilgocenia. W 2014 r., roku jubileuszu 600 – lecia kościoła, remontowano zakrystię i prezbiterium. Zawilgocony  i stęchły humus zastąpiono żwirem i keramzytem. Po 600 latach światło dzienne ujrzały fundamenty zakrystii i prezbiterium – duże kamienne głazy…

W tym roku podobne prace będą wykonane w kruchcie południowej, przedsionku (dzwonnicy) i nawie. Zgodnie z zaleceniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu zostanie odtworzona podłoga z desek w nawie i południowej kruchcie, której nie było prawdopodobnie od lat 30-tych XX wieku. Pracom systemem gospodarczym przygląda się i robi odpowiednie badania archeolog Paweł Rozwód.

« z 4 »