Odpust w Michalicach 2016 r.

dsc_043025 IX 2016 r. w ostatnią niedzielę września w Michalicach świętowaliśmy Odpust ku czci św. Michała Archanioła. Niestety nie mógł przybyć zaproszony w maju na tę uroczystość były proboszcz michalicki – ks. Adam Terlecki, obecnie włodarz parafii w Okmianach niedaleko Bolesławca. Godnie go zastąpił ks. Przemysław Pastucha – wikariusz par. p.w. św. Mikołaja w Wiązowie, niedaleko Strzelina. Sumista znany w powiecie strzelińskim, ale u nas jeszcze nie, dał się poznać z najlepszej strony.

.

 

dsc_0464Do proboszcza miejsca cały czas docierają komplementy pod adresem ks. Przemysława za jego kazanie. Rozpoczął je od przypomnienia o istnieniu przeciwnika Boga   i oczywiście Archanioła Michała, czyli o szatanie na podstawie opętania Anneliesy Michel, niemieckiej dziewczyny, która pomimo egzorcyzmów ks. Ernsta Alta (choć ateistyczny sąd uznał, że z jego powodu) zmarła (czytaj: http://gosc.pl/doc/802643.Szatan-nie-umarl)

.

.

dsc_0450W dalszej części homilii dawał przykłady walki duchowej, którą każdy z nas musi prowadzić z mocami ciemności, w czym nieodzowną pomocą jest dla nas potężne wstawiennictwo Patrona naszej parafii.

.

.

.
.

dsc_0443Przy ołtarzu celebransowi asystował ks. diakon Marcin Bącela, odbywający praktykę w par. p.w. św. Franciszka z Asyżu w Namysłowie w towarzystwie ministrantów Michała i Maksymiliana.

.

.

.
.

dsc_0471Na odpust przybyli licznie księża z dekanatu na czele z dziekanem a obecność Misjonarza z Republiki Południowej Afryki –  ks. Stanisława Jagodzińskiego należy potraktować jako wyraz Bożej Opatrzności dla naszej wspólnoty parafialnej, obficie w tym roku obdarowanej okazją jaka zdarza się chyba raz na sto lat, tzn. konserwacją malowideł Aniołów za od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
.

.

.


Komentowanie jest wyłączone.