I-sza Komunia św. w 2017 r.

28 maja 2017 roku piątka dzieci przystąpiła do I-szej Komunii Świętej. Adrian, Oliwier, Szymon oraz Iga i Magdalena przez rok przygotowywali się do przyjęcia Pana Jezusa do swoich serc w komunii św. poprzez niedzielne uczęszczanie na Eucharystię oraz przyswajanie niezbędnej wiedzy na lekcjach religii.

.

 

W tym roku uroczystość I-szej komunii św. miała miejsce w kościele p.w. Trójcy Świętej w Baldwinowicach w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Kościół   został odświętnie przygotowany nie tylko przez rodziców dzieci ale i przez innych mieszkańców wioski, którzy chcieli podarować dzieciom swoje serce i min. oczyścili i pomalowali bramę i znaczną część płotu, by rodziny dzieci dobrze Baldwinowice wspominali (większość była tu pierwszy raz).

 

Przed rozpoczęciem mszy św. dzieci poprosiły rodziców o błogosławieństwo, następnie w procesji udały się do kościoła a za nimi rodzice. Liturgia Słowa wraz z homilią miała na celu wzbudzenie wiary u małych chrześcijan ubranych na biało. Stroje liturgiczne nawiązywały do ich chrztu, dlatego dzieci trzymały w dłoni świece, zapalone od płomienia paschału i odnowiły a raczej po raz pierwszy złożyły przyrzeczenia chrzcielne.

 

Otwarte odnowioną wiarą, celebrując, czyli uroczyście przeżywając przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Pańską, dzieci przyjęły Pana nad Panami pierwszy raz w komunii św.

.

.

Święto nie zakończyło się w niedzielę, zostało przedłużone w Białym Tygodniu i oby każde przyjęcie Pana Jezusa w komunii św. było dla nich świętem!

Komentowanie jest wyłączone.