Rynny…

PB10288916 czerwca 2005 jeszcze były! Dowodem na to jest zdjęcie umieszczone na stronie Starostwa Powiatowego http://www.namyslow.pl/285/106/szlak-drewnianych-kosciolkow.html.

Komu przeszkadzały? Ponoć nie pasowały do zabytkowego drewnianego kościółka.

W Michalicach dach gontowy na kościele jest wypuszczony ok. 1 m. od ściany. Rynny nie są potrzebne, tym bardziej, że zrobiono odwodnienie. W kościele w Baldwinowicach dach gontowy wystaje niewiele od dachu i woda, zwłaszcza gdy wieją wiatry, spływa po ścianach pod fundamenty. Jednym z pierwszych postulatów skierowanych do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Opolu była konieczność założenia rynien.

Na koniec tegorocznych prac remontowych w Baldwinowicach, których celem jest pozbycie się nadmiernego zawilgocenia w kościele, Pan Aleksander Wolski, parafianin z Józefkowa, z Panem Bernardem Michalikiem, wolontariuszem z Wrocławia, przy asyście mieszkańców Baldwinowic, Panów Ignacego i Janka oraz Pani Renaty, rynny zamontował!

« z 2 »