Święta stewardessa-odpust w Krzykowie 2017 r.

Zawsze – myślę – zastanawiamy się o czym będzie mówił zaproszony na Odpust Kaznodzieja. Ks. Piotr Bałtarowicz, proboszcz par. p.w. Narodzenia NMP w Siemysłowie, zaskoczył nie tylko mnie, ale i mieszkańców Krzykowa. W święto Miłosierdzia Bożego najodważniejszy ksiądz z rocznika wyświęconych kapłanów w 1995 r. we Wrocławiu postanowił przedstawić sylwetkę szczególnej osoby, która wdrażała Miłosierdzie Boże w życiu – Heleny Kmieć – zamordowanej polskiej wolontariuszki w boliwijskim Cochabamba.


Ks. Piotr był swego czasu prześladowany przez głównie nauczycieli w pewnej szkole na Nowym Dworze we Wrocławiu za powieszenie krzyża w sali lekcyjnej, już w wolnej Polsce! I był też jedynym europejskim księdzem obecnym na procesie Mary Wagner, walczącej o nienarodzonych w Kanadzie. Nie muszę dodawać, że Proboszcz z Siemysłowa jest nie tylko najodważniejszym, ale i najpobożniejszym kapłanem rocznika 1995.

Już poza mszą św. ks. Piotr zdradził, że poinformował ojca Helenki, że będzie o przyszłej świętej (nie mamy wątpliwości) mówił w Krzykowie. Jesteśmy zaszczyceni i będziemy czekać 5 lat aż, zgodnie z przepisami Prawa Kanonicznego, zacznie się proces beatyfikacyjny


Komentowanie jest wyłączone.