Odpust w Michalicach 2018 r.

Odpust A.D. 2018 r. przypadł w 355 rocznicę namalowania przez Marcina Wrześniaka polichromii przedstawiających sceny biblijne z Aniołami. Wówczas proboszczem był ks. Andrzej Janik – proboszcz Krzyżownik i Michalic, bowiem do 1907 r. tak było, kiedy pierwszym proboszczem michalickim został ks. Roman Kubis. Nic dziwnego, że po 111 latach w Michalicach pojawił się proboszcz z Krzyżownik – ks. kanonik Andrzej Milian.

Ks. Kanonik na początku nawiązał do historii obydwu parafii i wzajemnych powiązań, następnie powiedział kazanie o św. Michale Archaniele swym potężnym głosem (ks. Kanonik nie potrzebuje mikrofonu).

30 IX 2018 r. zapisał się w historii parafii jeszcze czymś wyjątkowym – kościół zbudowany ku czci św. Michała Archanioła został ubogacony kamieniem z Gargano – miejsca, gdzie objawiał się najpotężniejszy Boży Wojownik

Kazanie ks. Andrzeja Miliana:

ks_Milian_Odpust_2018