Odpust w Michalicach 2021 r

pieśń o św. Michale

Uroczystości odpustowe ku czci św. Michała Archanioła w tym roku były połączone z dożynkami oraz z prymicjami. Wyświęceni prezbiterzy, czyli księża mają przywilej odprawiania w nowym miejscu mszę połączoną z udzieleniem błogosławieństwa prymicyjnego. Tej łaski dostąpili parafianie i pielgrzymi, którzy przybyli do Michalic, bowiem zaszczycił nas prymicjami neoprezbiter ks. Michał Zalot, nowy wikariusz parafii pw. śś. Franciszka z Asyżu i Piotra z Alkantary w Namysłowie.

czytanie I
psalm
czytanie II
Ewangelia

Ks. Michał we wstępie do kazania nazwał proboszcza kustoszem, co – oprócz odpustu zyskanego w tym dniu oraz błogosławieństwa prymicyjnego – jest szczególnym wyróżnieniem. Potem poprowadził słuchaczy poprzez życiowe tematy, min. co to znaczy być chrześcijaninem? Sprawdzianem dla wyznawcy Chrystusa jest przysłowiowy kubek wody, który podamy bliźniemu. Każdy ma swoje miejsce w Kościele, w którym możemy prowadzić dialog a pomóc nam w tym mogą święci, zwłaszcza św. Archanioł Michał.

ks. Michał Zalot - kazanie_cz 1

ks. Michał Zalot - kazanie_cz 2

modlitwa wiernych i poświęcenie wieńca żniwnego

życzenia dla ks. Michała